Pastelove koguty

Agnieszka Kazała bardzo chętnie i z niezwykłą wprawą posługuje się techniką pasteli. Jej ,,Pastelove Koguty”, to wyprawa w świat czystych,intensywnych plam barwnych, kontrastów podkreślonych konturem,ale też subtelnych i delikatnych połączeń kolorystycznych.W swoich pracach uwalnia wrażliwość na otaczająca rzeczywistość,jej różnorodność i barwność. Obcowanie z nimi to porządna dawka pozytywnej energii, to przeniesienie się w bajkowy jak marzenia i tęsknoty dziecięce świat.

Przyroda sama w sobie jest piękna.Obrazy Agnieszki Kazały pomnażają to piękno, są efektem jej wrażliwości i swoistego romansu z malarstwem.Wplotła w swe nowe wizje elementy z ornamentyki ludowej;z form banalnych wydobyła ich istotę przekazu.

A wszystko w pastelach, które udało się jej lepiej poznać, polubić, przytulić… artystycznie z nich czerpiąc.

Poszukiwanie jest nierozłączne dla poważnie traktujących swoje zajęcie twórców. Fascynacje mogą wypełniać okresy przejściowe, ale przecież ekspozycja obnaża duszę. Ukazuje jej stan rozedrgania, jej osobność i siłę; prawdę przeżyć, po którą przychodzą ludzie głodni, spragnieni, oczekujący ukojenia ich wibracji, tętnień i tąpnięć…

G.Wasikowska, K.Kochanski


 

 

 


Agnieszka Kazała ©2018
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Administracja